Kurz svícení


TERMÍMY BUDOU VYHLÁŠENY ZDE:


V tuto chvíli není vyhlášen žádný termín. V případě zájmu si lze domluvit individuální kurz. Objednat se můžete na novak.h@hotmail.com


OVLÁDNĚTE SVĚTLO

Kurz je vhodný pro fotografy pracující s denním světlem, blesky i trvalými světly. Budeme se věnovat pochopení světla a práci s ním. Vše si vyzkoušíte v praxi na modelce.

Cílem kurzu není, abyste si odnesli krásné snímky do portfolia, ale abyste dokázali správně identifikovat zdroj světla a využít ho. Výsledkem by mělo být, že dokážete vyfotit pěknou fotografii téměř kdekoliv.

Tvrdé světlo, měkké světlo, jak vzniká, jak ho případně vytvořit a jak ho využít. To je jedno z největších témat, nehledě na to, že s tvrdým světlem fotografové neradi fotí, protože není snadné ho ovládnout. Má představa je, že po kurzu dokážete vyfotit krásný portrét (nebo klidně akt) na ostrém slunci. 

Budeme se věnovat modifikaci světla, ale i práci se světlem, se kterým není možné pohnout a musíme se mu přizpůsobit. 

Zajímá vás komunikace s modelkou? Budete mít příležitost se přímo od modelky dozvědět vše co vás zajímá.

Mezi další témata, kterým se budeme věnovat je například rovnoměrnost nasvícení a jak jí docílit. Úbytek intenzity se vzdáleností od zdroje světla, změna ostrosti stínů podle vzdálenosti zdroje světla a mnoho dalšího. 

Probírat se také bude plasticita a kontrast, které jsou na fotografii velmi důležité. Světlo a stín určuje tvar. Tvary budeme modelovat přímo na těle modelky a zkoumat je. 

Každý máme své cítění, svůj styl a proto vás nebudu učit jak máte modelku fotit. Všechny získané vědomosti si aplikujete do svého cítění a svého stylu fotografie.

Pokud však budete mít zájem o radu, velmi rád předám veškeré informace, které jsem se za 15 let své práce za objektivem naučil.


Nejdůležitější jsou dotazy a komunikace! Pokud se mnou budete komunikovat, bude to fungovat nejlépe. Čím více dotazů, tím více předám.

Nejhorší varianta pro mě a možná pro jakéhokoli lektora je, když na něj lidi koukají a nic neříkají. Otázkami, rozváděním témat a zkoušením se dostaneme nejdál a jedině tak se dozvíte to, co opravdu chcete.

V případě jakýchkoliv dotazů mě NEVÁHEJTE kontaktovat na novak.h@hotmail.com

  • Kurz zabere 4 hodiny - 2x 1,5 hodiny kurz + pauza. 
  • Cena kurzu 4000,- vč. DPH / osoba
  • V ceně je kurz samotný, modelka, technika, pronájem prostoru a občerstvení.
  • Pro konání kurzu jsou zapotřebí minimálně 4 účastníci, maximálně 7. 
  • Potřebné vybavení na kurz je fotoaparát (pro použití blesků se vyžadují sáňky fotoaparátu se středovým kontaktem) s objektivem ohniskové vzdálenosti v rozmezí 35 - 85 mm (ideálně objektiv 24-70 mm). Může být i 50mm pevný objektiv.
  • Pokud zde nenaleznete vyhlášený kurz, lze si ho objednat individuálně, nebo skupinově dle ceníku.
© 2022 Jan Novák
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!